מראה כללי.jpg

היה חום של אוגוסט בימי אירוע "עיר מקרטון" אצלנו, כזה שגורם לזיעה לטפטף תוך חמש דקות, אבל בחורשה המוצלת של האחו היה נעים. לפעמים אפילו נשבה רוח קלה. זו הייתה חגיגה של יצירתיות, משפחתיות וקהילתיות שנמשכה יומיים, עם המון שיתופי פעולה ועזרה של שכנים-לרגע. כמו שהבטיחו לי טליה אורבך, שהמציאה את "עיר קרטון" בטבעון והייתה ההשראה שלנו, ונעמה אורבך חברתי שהייתה בין המארגנים שם, עשרות מבוגרים וילדים נשאבו לתוך העשייה. גם מי שבאו רק לרגע, רק לראות, מצאו את עצמם הולכים לבחור קרטונים במחסן ובונים במרץ במשך שעתיים-שלוש.

אמא: מה אתה רוצה לבנות?

ילד: בית!

אמא: אולי חנות?

ילד: בית!

אמא: אולי רכבת?

ילד: בית!

קרטוני מקררים ואופניים, קופסאות של טלפונים ותמרוקים ומה לא, במגוון גדלים ושלל צורות, חולצו מהמיחזור והפכו למשך יומיים לעיר חלומות ובה בתים וארמונות, מלונות, מבצרים, מערת אוצר(!), בריכה על הגג לכל ילד וגם חוף ים שלם, מגרשי כדורגל, חנות גלידה ומרכז דואר, אוטובוס הצלה ומשאיות, מטוסים, סירה, בית גמדים, כריש, דרקון חייכן ואפילו פלטיפוס.

רוצים לראות? קורות היום הראשון כאן, בצילומים של נדב שטרית, ושל היום השני כאן, בצילומים של אתי מולכו.

הייתה גם מאפייה עם פיצות, עוגיות ועוגות

 

וסלון בגודל טבעי עם שידורי טלויזייה משלו

9-1.jpg

זו העיר שלנו, עם הבתים ששרדו את הרוח, השמש והטל

ולסיום – טרמפולינת הקרטונים ויאללה – בחזרה למיחזור.

 

צוות עיר מקרטון באחו הפורח 2017 כלל אנשי חינוך, אמנים, מעצבים גרפיים, בונה תפאורות, מארגנת אירועים, מהנדס, אנשי איכות סביבה, אדריכלית גנים, ואפילו ליצנית רפואית אחת. קבלו אותם:  אתי מולכו, מיה הורוביץ, אבנר ברק, נסיה רענן, חגית בן אליעזר, מירי דהאן, מזל מבורך, רונית צפריר, מרב מאסיל, אפרת הריסון, דורית רוקח וגדעון רוקח ואני. עזרו גם עינב מעוז, סוזי לוי, רותי שוורץ ונדב שטרית וכמובן יוסי דהאן שעזר באירוע, תמך לאורך כל הדרך, וחי באתר בנייה מקרטון בתוך הסלון שבוע לפני האירוע.

תודה לילדות הבוגרות בחוטר שעמדו שעות בדוכן הציוד ועזרו לכל מי שהיה זקוק לעזרה בבנייה: מוריה ושירה סולטן, ושירה ואורפז אנג'ל! תודה לצוות הקייטנה של נסיה ולאיילת דהאן שאיישה גם היא את שולחן הציוד ואפילו בנתה ספסל קטן מקרטון בעצמה כשלא היו לקוחות.

תודה לאדרת שהפתיעה עם סלסילת בקבוקי מים לכל, ותודה לרחמים על הסברס מהאחו שהוגשו לנו צונננים בקערה, מקולפים וללא קוצים.

תודה לקהילה העסקית: ענק ההדפסות באר יעקב, סופר סטוק באר יעקב, ודפוס כזה אני רוצה. בזכותכם יכולנו לעשות את זה יותר בסטייל. תודה לגרין בייק שאגרו לנו קרטונים מצוינים, תודה לתשובה חומרי בניין ותודה לאהרון שמואל וליוסי זיטון על הכנת השטח וארגון המחזור בסיום.

להתראות בשנה הבאה

חשוב: עשינו מאמץ לקבל רשות לפרסום הצילומים אבל אם מופיעה באלבומים האלה תמונה שאתם שאתם מופיעים בה ואתם רוצים שתוסר, אנא שילחו לי הודעה + צילום מסך

miriomri@gmail.com

צילומי הסרטונים: אפרת פרידנזון הריסון ותימור שוורץ

ספסל איילת.jpg