מאיה ואפרת יודעות. הן המציאו את "מקום לשקט" – המתחם החדש שמתפתח בחורשה של "האחו הפורח". הן מפעילות אותו ביחד, ומשלימות אחת לשנייה את המשפטים כשאני מבקשת להבין איך זה התחיל.

מאיה ואפרת

מאיה: ״הגעתי לאחו בפעם הראשונה בהפנינג של שתילת הכלניות ומאוד התחברתי למקום. חשבתי שיהיה טוב לעשות כאן את המדיטציה שאפרת ואני מתרגלות יחד בקביעות, בבוקר יום ראשון. הסתובבנו בשטח כדי להרגיש את המקום, והרגשנו אנרגיה מאוד חזקה בשטח מסוים בין העצים״.

אפרת: ״היה לי מאד טוב במקום, מבחינה אנרגטית, ובא לי לשתף עוד אנשים בטוב הזה. ממש ככה. מהמקום הטוב הזה עלה צורך לנתינה. התחלנו לדבר על איך לעשות משהו למען הקהילה, ואיך לפתוח את התחושות שלנו, את המדיטציה שלנו, לאנשים אחרים – למרחב שמכיל את השקט״.

מה עושים? כמו כל דבר באחו – משתפים את הקהילה בהקמה. אפרת ומאיה הזמינו אנשים טובים, אני צרפתי את טל גליקמן (האגרונומית שמייעצת לנו בהתנדבות איך לעצב את מרחב האחו) שתבוא להסתכל על המקום ולחשוב עליו. וגרפנו לנו מתחם.

2.jpg

45

על דלת ישנה כתבנו ״מקום לשקט״ (תודה לדבורה), והת-חל-נו.

הזמנה למדיטציה.jpg

מאיה ואפרת הזמינו את כל מי שרוצה להתחיל את השבוע ברוגע, לבוא בכל יום ראשון בשמונה וחצי בבוקר למפגש מדיטציה מלווה  בנגינה על ״קוד״ – כלי נגינה טיפולי המכוייל לצ'אקרות.

עוד אנשים שיש להם מה לתת לקהילה – אנשי טיפול, אנשי חומר ויצירה או כלי נגינה, אנשים שעובדים עם תנועה ועם הגוף – הוזמנו להעביר פעילות ללא תשלום: ״לתת דגימה, טעימה", אומרת מאיה, "לתת ערך לקהילה ושיכירו אותם ואת מה שהם עושים, והעיקר – להוסיף טוב לעולם״.

ואתם יודעים מה, באמת יש משהו מזמין במקום וקורים בו דברים. עדי, שגרה כמה בתים משם, הפתיעה אותנו עם לוכד חלומות שהכינה. ואליו הצטרפו המנדלות שהכינו ילדים בסדנת ״מנדלות בטבע״.

6

מנדיטציה – ציור מנדלות בטבע עם ניצה בר-און כהן

78911

גם לוח האירועים מתמלא ביוזמות חדשות ומסקרנות.

Screenshot_20170614-133945.png

כל הפעילות ללא תשלום. רוצים לבוא גם? אתם מוזמנים לעקוב אחרי הפרסומים בדף של האחו הפורח בפייסבוק

יוגה נשית

יוגה נשית עם אפרת חלף

שנטל

תנועה גופנפש עם שנטל קשקש

ומה עם המדיטציה שלהן? הן צוחקות, ״באמת דיברנו על זה היום שמאוד חסר לנו הזמן שקט שלנו. חיפשנו מקום לשקט ועכשיו אנחנו עושות עם זה כל כך הרבה רעש שהמקום לשקט שלנו ברח… אנחנו צריכות למצוא לנו מקום חדש לשקט״.

מה הן עושות כשהן לא באחו? עובדות ביחד ולחוד. ״ביחד אנחנו מעבירות סדנאות שנקראות ׳נגיעות של ריפוי׳, שמשלבות מדיטציה, דמיון מודרך ונשימות בליווי נגינה על הקוד.  בכל מפגש אנחנו בוחרות נקודה חדשה להתחבר דרכה אל הנפש פנימה. לדוגמה, דרך הפחד שמנהל אותנו. במפגש כזה אנחנו לוקחות את הפחד, רואות מאיפה הוא בא, איך הוא משפיע על הגוף, על המחשבה ועל המהלכים היומיומיים שלנו, ומתחילות לפרק אותו בעבודה קבוצתית".

מאיה מטפלת ברפואה סינית (דיקור, צמחי מרפא, שיאצו, טווינה) ובעבודה דרך הגוף, והיא גם  דולה – מלווה יולדות ומעבירה סדנאות הכנה ללידה. מעניין אותה לעזור לאנשים להתחבר דרך הגוף וכאבי הגוף למה שהנשמה שלהם באמת רוצה, לחבר אנשים לעצמם.

ועכשיו שהמתחם של "מקום לשקט" מסומן, גם אני מרגישה פתאום אחרת בין ששת העצים שתוחמים אותו. עוד שכבת רוגע ירדה על האחו כולו.