תגיות

פעם הייתי סרבנית מתנות, אבל בשש השנים האחרונות אין לי שום בעיה איתן (בתנאי שהן קשורות לאחו כמובן). מה קיבלתי? מגפי גומי מגניבים, כלי גינון הכי משובחים שיש, שלושה עצי פיטנגו, ערימות של פקעות של נרקיסים, כלניות וסתווניות, והמתנה האחרונה מאחי גילי וגיסתי מיכל – 300 פקעות גדולות (בנות 12!) של רקפות.

image-1

סופיאן ואחמד פינו איתי הררי חמציצים, מזל עם שני נכדיה – הראל ונדב – הכינו מקום לרקפות סביב הסלעים בכניסה, חפרתי בורות, ספרתי פקעות וחילקתי לארגזים, הדבקתי מדבקות "צד זה למעלה" (הצד הקמור למטה) וקדימה לשתול. שתלנו את הפקעות בין אבני הסוללות וכמה שיותר קרוב אליהן, כי כבר ראינו שזה מה שרקפות הכי אוהבות. הילדים שתלו על הסוללות האופקיות והמבוגרים על השיפועים שצריך ידיים ורגליים קצת יותר ארוכות כדי להגיע אליהם.

image-2image-3image-4

חלק מהרקפות החדשות אולי אפילו יספיקו לפרוח השנה. בינתיים אפשר לראות את הרקפות שכבר גרות באחו כמה שנים. אתם מוזמנים להסתכל גם על העלים שלהן. דודו אדם סיפר בקבוצת בוטניקה לאוהבים- צמחי א"י שלכל רקפת יש "טביעת אצבע" ייחודית המתבטאת בדוגמת הציור המיוחדת לה על העלים שלה.

image 6.jpg

כתמי הכסף שעל העלים (ראו בצילום של דודו אדם למעלה) הם בעצם חללי אויר שנמצאים מתחת לשכבת התאים העליונה של העלה ולכל משפחת רקפות יש ציור משלה! לכן כשרואים משטחי רקפות אפשר לדעת מי במשפחה של מי…

image 5.jpg

בשנה הבאה צפו למרבדים וורודים!

ולסיום, כמו תמיד – ביקור בספריית הגמד.

image 7.jpg

תודה לאהרון על קבלת עובדי הגינון, תודה לשני הבחורים המצוינים שעבדתי איתם, תודה למזל ונכדיה ולשותלים ששתלו בעדינות כל פקעת כאילו היא הכי חשובה בעולם, תודה לדודו ומיטל מקבוצת בוטניקה על המידע ותודה לאתי המתעדת הנפלאה שצילמה הכל.

אם אתם חובבי פריחה, אתם מוזמנים להצטרף לקבוצה החמודה בוטניקה לאוהבים- צמחי א"י שבה אפשר לנוח מפוליטיקה, צער בעלי חיים, או כל דבר עצוב אחר שעולה לכם בפיד בפייסבוק שלכם ולפתוח את היום בתמונות פריחה מרחיבות לב.

מודעות פרסומת