תגיות

תרגום הסרטון:

בן הודג'סון הוא ספרן על גלגלים. הוא עובד עבור "street books" (ספרי רחוב). זו ספרייה ניידת שמביאה ספרים ישירות לחסרי בית בפורטלנד אורגון. בן הוא חייל לשעבר והוא גר בחוץ (ברחוב) כשהפך ללקוח של "street books" לפני חמש שנים.

(שיחה עם לקוחות)

בן: "הייתי שם כמעט בכל שבוע בכל העונה הראשונה בקצב של כשלושה ספרים בשבוע. קראתי מעל 50 ספרים. אתה יושב ואין לך מה לעשות חוץ מנעוץ מבטים בחלל, וזה הרבה יותר נסבל כשיש לך מה לעשות כפעילות פנאי." עכשיו יש לו בית והוא חבר בוועד המנהל של סטריט בוקס.

לורה מולטון ייסדה את "סטריט בוקס" ביוני 2011 כדי להציע ספרות, ושיחה ידידותית, לכל מי שזקוק לזה. לורה: "יש הרבה תפיסות מוטעות על אנשים שחיים בחוץ, ואחת מהן זה שהם לא קוראים או שהם לא יתעניינו בספרות, או שהם לא היו בקולג'. יש הרבה הנחות שאנשים עושים בגלל שאנחנו לא מכירים את הסיפור שלהם. אחת המשימות של סטריט בוקס היא להציע תחושת קהילה ולהשיב את הכבוד לאנשים שנהדפו החוצה או עברו לשוליים".

(שיחה עם לקוחות)

להבדיל מספריות רגילות, בסטריט בוקס אין צורך בתעודה מזהה או כתובת כדי לשאול ספר. המשתמשים יכולים להחזיר ספרים שהם שואלים או לתת אותם למישהו אחר. לורה: "אני חושבת שהלקוחות לעיתים קרובות אסירי תודה על ההזדמנות למלא את אחר הצהריים שלהם בעולם אחר. שיעבירו אותם מהמציאות הנוכחית שלהם – אם זה משהו שהם נאבקים איתו."

בן מקיים את משמרת הספרייה שלו בכל יום שני, ויש לו טיזר למשוך לקוחות בימים חלשים:

"בואו חברים

קחו ספרים

קבלו את הסיפורים!

יש לנו סיפורים קצרים,

ויש ארוכים,

סיפורים בשתי קומות,

סיפורים על אהבות,

סיפורים על מלחמות

ועל תפארת הבקרים"