תגיות

, ,

הבלוג "סימני דרך" של נעמה אורבך חוגג ומטפח משפחתיות, ו"עשו זאת בעצמכם" עם הצעות יצירתיות איך לשמור זכרונות, איך להפרד מבית כשעוברים דירה, איך לעשות מסיבת אותיות לילד שעולה לכיתה א'. הוא חוגג את הקשר לטבע ולסביבה עם דרכון אישי לילדים, עם מסורת טיול יום הולדת ובעוד דרכים רבות. בקרו שם – ממש שווה!
http://naamasimanim.co.il/

הבלוג שלה מתאים כל כך לאחו שלנו שהם יכלו להיות בני דודים. מה שאיכפת וחשוב לה, איכפת וחשוב גם לי. היא כותבת, מרגישה, מצלמת, ויוצרת מעוררת השראה, אז לא פלא שכשהיא באה לבקר באחו עם אורי, ועם הילדים עומר ונועם, וצילמה את האחו שלנו – יצאה מזה חגיגה!

ילדי האחו – ילדי השכונה, נכדים ואורחים – הוזמנו באותו יום לקשט חלוקי נחל ולשים אותם איפה שבא להם, או לקחת הביתה כמזכרת מהאחו. הפעילות נבחרה משום שהיא הכי רב-גילית שיש – מתאימה לבני 3 עד 120, כמו שהיה כתוב פעם על אריזות משחקי הקופסה – ומשום שהיא מקשטת את האחו והופכת אותו ליותר "שלנו".

בהזדמנות החגיגית הזו הילדים גם הציצו לבית הגמד, דפדפו בספרים, ישבו על הכיסאות המקושטים, ראו את החצבים החדשים ורצו במרחבים. לסיום, עזרו למזל לספר במקהלה מאולתרת את "דירה להשכיר".

ואיזו בחירה מצוינת של ספר זו היתה, כי – כן, השכנים טובים בעיני!

***

הערה: בדרך כלל אני מבקשת רשות לצלם את הילדים בראשית הפעילות. הפעם לא ביקשתי. אם אתם רוצים שאסיר תמונה מהבלוג פנו אלי והיא תוסר מיד.

***

ועכשיו, הסיפור בצילומים של נעמה אורבך:

1.jpg

בוחרים אבן, שוטפים במים, שמים מעט צבע בכוסית (האקריליק מתייבש מהר אז לוקחים בכל פעם קצת) ושוטפים את המכחולים היטב. אפשר גם לקשט בנצנצים!

4.jpg23.jpg5

6אחר כך בוחרים מקום לשים בו את האבן. טוהר ושחר מסתירות את האבנים שלהן ומאתגרות אותי למצוא אותן

7.jpg8

מצאתי. אבל רק בזכות "חם/קר"

14

יש אבנים שקל יותר למצוא – הן מקשטות את שביל החצבים9

ולסיום – שעת סיפור עם מזל

10.JPG

בעזרת המקהלה

1112

עוד קצת שיטוט באחו והביתה…

1315

להתראות בפעם הבאה!

מודעות פרסומת