תגיות

, ,

 

גמד האחו הפורח אוהב ספרים. יש לו מעל המיטה מדף מלא ספרים קטנים כמוהו. הוא אוהב שילדים באים לבקר, גם אם הוא לא תמיד בבית כשהם באים, והוא דאג שתהיה ליד הבית שלו ספרייה מלאה בספרי ילדים. הספרים אמנם גדולים מדי בשבילו אבל הם בדיוק בגודל המתאים לילדים. הם יכולים לבוא, לשבת ולקרוא סיפור, ולפעמים הגמד מקשיב.

הדלת לבית שלו סגורה. כדי לפתוח אותה צריך להגיד לחש קסמים שרק הגמד יודע, אבל גם בלי להיכנס, אפשר לראות מה יש בבית אם מציצים מבעד לשלושת החלונות (הגמד מרשה להסתכל, רק מבקש לעשות את זה בעדינות ובזהירות בלי לשבור – שלא ייכנס לו גשם לבית ושיוכל גם הוא להביט החוצה ולראות את האחו).

מכל חלון, הבית נראה קצת אחרת. הכי כיף להציץ פנימה בלילה, עם פנס. תשאלו את אמיתי, אלעד וגליה שהיו הראשונים שעשו את זה.

איך נראה הגמד? מתי הוא נמצא בבית? איזה סיפורים הוא הכי אוהב? למען האמת, אני לא יודעת – תצטרכו לגלות בעצמכם. ואם תראו אותו – ספרו לי בבקשה.

ובינתיים, תודה רבה לכל מי שבא ביום חמישי ה-28 ביולי לפתיחת ספריית גמד האחו – עזרתם לנו לבחור ספרים לספרייה, ציירתם לו ציורים ובטח שימחתם אותו!

תודה לכל מי שתכנן, בנה, צבע והקים: שרלי בן-שבת, זהבה ומני כחלון, איקה שקולניק ואני. תודה לטליה הספרנית שלנו שמטפלת בספרים; תודה לרחמים שמטפח את הירקות, הסברסים ועצי הפרי בסביבת הספרייה ותודה לטליה שמשקה; תודה לאתי מולכו, נורית לאור, רתם עמרי וחגית שצילמו את האירוע; תודה לכל השכנים שתרמו ספרים לספרייה וכסף לחומרים ולרתם עמרי שתרמה לנו שני ספרים שאיירה (חפשו את שמה על הכריכה); תודה לרותי שמנהלת את התקציב; ותודה גדולה גדולה למזל שבזכותה כל האירוע היה מקסים.

1

ספריית הגמד מכוסה ומסתורית…

2.jpg

על השולחן לצדה יש המון ספרים שמחכים לילדים שיבחרו בהם

3.jpgמזל מגיעה עם סל הפתעות

4.jpgומספרת לכולם על ספריית הגמד והבית שלו. מציצים קצת, מנסים לראות, ואז – מורידים את הכיסוי והכל גלוי!

5יש בית גמד קטן, צמוד לספרייה! כולם רצים להציץ

67וזה מה שרואים מחלון הגג

8.jpgמציירים לגמד910 ותולים לקישוט

11 ומי שרוצה, מוזמן לרוץ עם מזל עד הקצה – לראות את הגפן פורחת, ובחזרה… 12

13להתראות!

מודעות פרסומת